Biblioteka stanowi integralną część Wyższej Szkoły Logistyki. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się, zorientowana na Czytelnika.
Nadrzędnym celem Biblioteki WSL jest dążenie do zapewnienia Studentom i Wykładowcom WSL dostępu do literatury odpowiadającej profilowi szkoły.
Dominuje zatem literatura z szeroko pojętych zagadnień logistyki, a w szczególności: logistyki handlu i dystrybucji, zarządzania dystrybucją, systemów informatycznych w handlu i dystrybucji, rachunku kosztów działań, logistyki produkcji i zaopatrzenia z controllingu logistycznego, gospodarki zapasami i magazynowej, infrastruktury, techniki i technologii usług logistycznych, gospodarki elektronicznej (w tym marketing elektroniczny) i inne.
Znaczną część księgozbioru Biblioteki WSL stanowią również publikacje z zakresu organizacji i zarządzania oraz marketingu.
Systematyczna kontrola rynku księgarskiego i współpraca z Wykładowcami umożliwia wybór publikacji najlepszych pod względem merytorycznym.
Czytelnicy!
Biblioteka WSL udostępnia swoje zbiory bezpłatnie. Mogą z niej korzystać:
studenci studiów dziennych i zaocznych;
słuchacze studiów podyplomowych;
kadra dydaktyczna i inni pracownicy WSL;
osoby spoza Szkoły (w ograniczonym zakresie).
Zbiory są opracowywane i udostępniane w systemie Sowa 2, który również umożliwia przeglądanie katalogu Biblioteki poprzez Internet oraz elektroniczne rezerwowanie i zamawianie książek. Wszystkie znajdujące się w Bibliotece komputery mają dostęp do bazy LexPolonica Maxima.
Pracownicy prowadzą również szkolenia z wybranych zagadnień z bibliotekoznawstwa dla studentów pierwszego roku. Uczą ich także korzystania (z posiadanych przez Bibliotekę) baz komputerowych w systemie "Sowa".