opcje
Forum
drukuj

icon
gramgry2@gmail.com
Witam serdecznie,

jestem tegorocznym maturzystą i zainteresowała mnie Państwa oferta łączenia nauki ze stażem. W związku z tym mam kilka pytań.

1. Czy lokalizacja firmy, w której miałyby się odbywać staże jest niezależna ode mnie? Tj. czy mam możliwość wyboru preferowanego obszaru, na którym chciałbym odbywać staże? Przeczytałem na forum, że jakieś osobie przydzielony został staż w Warszawie i nie wiem, czy ta osoba sama chciała tam pracować, czy właśnie od górnie jej to nałożono.

2. Jakie są opinie studentów uczących się na tym kierunku? W kwestii firmy i samej uczelni.

3. Przeczytałem na forum, że kandydatów na te studia w zeszłym roku było znacznie więcej niż miejsc. Owi kandydaci, którzy się nie dostali polegli na angielskim, czy na samej rozmowie kwalifikacyjnej?
2016-01-14 21:09
marketing@wsl.com.pl
Moderator
Witaj! :-)

Krótko i na temat:

1) Wypełniając elektroniczną ankietę rekrutacyjną napotkasz pytanie odnośnie Twoich preferencji co do miejsca odbywania stażu. Jest to jednak wskazówka dla rekruterów. Gdzie zostaniesz przydzielony zależy od wielu czynników: liczby przedsiębiorstw logistycznych uczestniczących w programie i liczby miejsc, w których mają one zapotrzebowanie na stażystów, liczby kandydatów, ich miejsca zamieszkania, jak również poziom jaki reprezentują oraz wyniki z pierwszych rozmów. Po pierwszy etapie rozmów rekruterzy chcą jak najlepiej dopasować kandydata do firmy, tak aby obie strony były zadowolone (miejsce odbywania stażu, choć jest ważne, nie jest najważniejsze).

2) Tutaj musieliby wypowiedzieć się studenci :-)
Z informacji, które otrzymujemy to studenci są zadowoleni, szczególnie podoba im się naprzemienność studiowania (naprzemienny 9 tygodniowy odpoczynek od pracy lub szkoły; do tego studenci widzą od razu jak teoria wykładana na uczelni ma zastosowanie w ich pracę ), ale zaznaczają również, że już traktowani są pełnoprawny pracownik - taki skok w dorosłość.

3) Przyczyny były różne, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ważne, aby spróbować. Jeśli kandydat zrezygnował lub odpadł z rekrutacji zawsze WSL proponuje tradycyjne studia na uczelni.

Pozdrawiamy!
2016-01-15 06:57
maja.sobecki@gmail.com
Cześć,

czy mógłby ktoś udostępnić program studiów dualnych -tj. przedmioty, które będą realizowane i/lub plan zajęć z poprzednich lat?
2016-06-11 15:09
marketing@wsl.com.pl
Moderator
Witaj!

Skontaktuj się proszę z naszym Biurem Rekrutacji: rekrutacja@wsl.com.pl
2016-06-13 06:43
topole100@op.pl
Ten wątek bardzo rozjaśnił mi idee studiów dualnych. Myślę że warto studiować w tym trybie.
2017-08-07 14:33
icon

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)