opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności
drukuj

Aktualności

O logistyce w kobiecym gronie - wizyta uczennic z ZSP w Czarnkowie

O logistyce w kobiecym gronie

2017-02-17 15:39

W piątek 17 lutego Wyższą Szkołę Logistyki odwiedziła wyjątkowa reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, bo złożona z samych kobiet. O logistyce kobiecym okiem przedstawiciele uczelni rozmawiali z grupą ponad 20 uczennic.

Więcej...

 
 
Logistyczne warsztaty dla uczniów z Turku

Logistyczne warsztaty dla uczniów z Turku

2017-02-10 13:51

Ponad 40 osób z Zespołu Szkół Technicznych w Turku odwiedziło w piątek 10 lutego Wyższą Szkołę Logistyki. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z formowania paletowych jednostek ładunkowych, zajęciach w laboratorium RFID oraz wykładzie na temat przyszłości branży TSL.

Więcej...

 
 
Trwa rekrutacja do programu Erasmus+ 2017/2018

Trwa rekrutacja do programu Erasmus+

2017-02-01 14:24

Do 22 lutego studenci WSL mogą zgłaszać chęć wyjazdu w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018, dzięki któremu można studiować lub odbywać praktyki za granicą.

Więcej...

 
 
Wycieczka dydaktyczna z Pniew

Wycieczka dydaktyczna z Pniew

2017-01-27 16:42

Uczniowie z Zespołu Szkół w Pniewach odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki w ostatni piątek stycznia. Goście wzięli udział w praktycznych warsztatach oraz dowiedzieli się dlaczego warto studiować logistykę.

Więcej...

 
 
Konferencja nt. programu Erasmus+

Konferencja nt. programu Erasmus+

2017-01-27 16:31

W piątek 27 stycznia w Wyższej Szkoły Logistyki odbyła się konferencja poświęcona nowościom w edycji programu Erasmus+ na rok 2017. Prowadzącymi spotkanie byli Wojciech Szczepanik i Waldemar Kryjewski, konsultanci z ramienia Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Więcej...

 
 
Szkolenie z obsługi Wirtualnych Laboratoriów

Szkolenie z obsługi Wirtualnych Laboratoriów

2017-01-27 16:11

27 stycznia w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki odbyło się szkolenie dla nauczycieli z obsługi Wirtualnych Laboratoriów. Było to drugie szkolenie z tego zakresu w roku szkolnym 2016/2017.

Więcej...

 
 
Szkolenie „Kreowanie wizerunku człowieka sukcesu”

Szkolenie „Kreowanie wizerunku człowieka sukcesu”

2017-01-25 16:32

25 stycznia w Wyższej Szkole Logistyki odbyły się warsztaty z zakresu komunikacji z drugim człowiekiem, a w szczególności technik wpływania na jego proces decyzyjny oraz stymulowania jego potrzeb. Szkolenie poprowadzili: znany z telewizji Robert Janowski, dr Dariusz Tarczyński oraz doktorant Mirosław Kowalczyk.

Więcej...

 
 
Drużyna WSL zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w darcie

Drużyna WSL zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w darcie

2017-01-23 09:06

Reprezentacja Wyższej Szkoły Logistyki w składzie: Krystian Kozieł, Bartłomiej Sydor, Szymon Świekatowski, Serhii Indyk oraz Michał Marciniak zajęła I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w darcie w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy!

Więcej...

 
 
Uczniowie ZSP im. Stanisława Staszica gośćmi Wyższej Szkoły Logistyki

Uczniowie „Staszica” gośćmi Wyższej Szkoły Logistyki

2017-01-20 15:02

Czym są studia dualne, jak wyjechać na Erasmusa oraz jak dostać się do Samorządu Studenckiego WSL – to tylko przykłady tematów, które zainteresowały uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z Nakła nad Notecią. W piątek 20 stycznia odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki w ramach wycieczki dydaktycznej.

Więcej...

 
 
Druga część warsztatów z wystąpień publicznych

Druga część warsztatów z wystąpień publicznych

2017-01-19 10:53

18 stycznia w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się druga część warsztatów zatytułowanych „Skuteczne wystąpienia publiczne”. Studenci WSL, pod okiem Sławomira Błotnego z Grupy Raben, mogli się sprawdzić w trudnej sztuce prowadzenia prelekcji.

Więcej...

 
 
Uczniowie z ZSP Nr 2 w Pile w Wyższej Szkole Logistyki

Młodzi logistycy z Piły z wizytą w Poznaniu

2017-01-13 16:39

Piątek 13 stycznia okazał się być bardzo atrakcyjnym i intensywnym dniem dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Pile. Przyszli logistycy zwiedzili pierwszą w Polsce uczelnię logistyczną oraz wzięli udział w zajęciach warsztatowych.

Więcej...

 
 
Zimowa rekrutacja na studia II stopnia rozpoczęta!

Zimowa rekrutacja na studia II stopnia rozpoczęta!

2017-01-02 14:06

2 stycznia w Wyższej Szkole Logistyki rozpoczęła się zimowa rekrutacja na studia II stopnia. Dzięki temu świeżo upieczeni inżynierowie będą mogli bez zbędnej przerwy kontynuować naukę. To również okazja do powrotu na studia dla tych, którzy po ukończeniu licencjatu postanowili wziąć oddech i chwilę odpocząć.

Więcej...

 
 
Świąteczna akcja charytatywna „Logistycy Dzieciom”

Świąteczna akcja charytatywna „Logistycy Dzieciom”

2016-12-21 09:13

Samorząd Studencki WSL oraz Koło Naukowe CORLOG składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną „Logistycy Dzieciom”. Radość i uśmiech na twarzach mieszkańców Domu Rodzinnego nr 3 w Poznaniu, spowodowane świątecznymi upominkami, były bezcenne.

Więcej...

 
 
Warsztaty z wystąpień publicznych w WSL

Warsztaty z wystąpień publicznych w WSL

2016-12-16 15:33

16 grudnia w Wyższej Szkole Logistyki odbyły się warsztaty pt. "Skuteczne wystąpienia publiczne". Zajęcia z młodymi logistykami poprowadził Sławomir Błotny, Group Business Development Director w Grupie Raben.

Więcej...

 
 
Drzwi Otwarte w Wyższej Szkole Logistyki

Drzwi Otwarte w Wyższej Szkoły Logistyki

2016-12-12 15:32

Zimowa rekrutacja w Wyższej Szkole Logistyki rozpocznie się już 2 stycznia 2017 roku. W minioną sobotę uczelnię odwiedzili kandydaci zainteresowani podjęciem studiów z obszaru logistyki, transportu i spedycji.

Więcej...

 
 
Tydzień Logistyka i Spedytora w ZSE w Śremie

Tydzień Logistyka i Spedytora w ZSE w Śremie

2016-12-09 15:57

Od 5 do 9 grudnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie odbywał się Tydzień Logistyka i Spedytora. Patronat nad projektem objęła firma Raben Transport. W ramach wydarzenia uczniowie mogli również bliżej poznać ofertę Wyższej Szkoły Logistyki.

Więcej...

 
 
Wizyta uczniów ze Skwierzyny

Wizyta uczniów ze Skwierzyny

2016-12-09 14:09

Czym są studia dualne, jakie kompetencje są ważne w branży logistycznej oraz dlaczego warto studiować w Poznaniu – to tylko przykładowe informacje, jakie uzyskali uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Stanisława Lema w Skwierzynie, którzy 9 grudnia odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki.

Więcej...

 
 
Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał

2016-12-02 16:40

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do walki o finał stanęło 712 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych. Zwycięzcę IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej poznamy 31 marca.

Więcej...

 
 
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu z wizytą w WSL

Uczniowie z Wielunia z wizytą w WSL

2016-11-25 16:01

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu odwiedzili w piątek 25 listopada Wyższą Szkołę Logistyki. Goście poznali ofertę edukacyjną WSL, wzięli udział w praktycznych warsztatach, a na zakończenie odwiedzili przedsiębiorstwo Kuehne + Nagel.

Więcej...

 
 
Szkolenie z efektywnego radzenia sobie ze stresem

Szkolenie z efektywnego radzenia sobie ze stresem

2016-11-25 15:30

Trudne egzaminy w trakcie sesji, napięta atmosfera w pracy czy natłok obowiązków to tylko przykładowe stresowe sytuacje, z którymi mierzyć się muszą studenci. Aby im w tym pomóc Samorząd Studencki WSL zorganizował szkolenie z efektywnego radzenia sobie ze stresem.

Więcej...

 
 

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)